Centrul Medical – Ion Creangă - Primăria comunei Ion Creangă - Neamţ

Centrul Medical – Ion Creangă

Am cumpărat o locație, am depus proiectul și s-a început lucrarea. Cu bani de la AFIR (100,000 euro), dar și cu bani de la bugetul local, am început această lucrare care va asigura existența a mai multor cabinete medicale cu toate dotările necesare, în așa fel încât locuitorii comunei să nu mai meargă până la Roman pentru mici intervenții.

Lucrarea se află în stadiu final de execuție exterioară, în felul acesta putem începe lucrările la interior chiar și pe perioada iernii.