Locuințe de necesitate – sat Izvoru - Primăria comunei Ion Creangă - Neamţ

Locuințe de necesitate – sat Izvoru

Primăria comunei Ion Creangă și Consiliul Local au achiziționat 9.000 mp de teren, locație unde va fi construit un adăpost antiaerian, dar și locuințe de necesitate pentru situații de urgență: victime ale abuzului domestic, atât femei cât și bărbați sau copii, persoane care și-au pierdut locuința în diverse moduri: explozie, incendiu, alunecări de teren sau cutremure. Pe terenul dinspre stradă vom amenaja un parc în care tinerii din sat să se poată întâlni și desfășura diverse activități.